Rosnąca inflacja odbija się nie tylko na kosztach życia, ale i leczenia oraz profilaktyki zdrowotnej, poza tym ma niebagatelny wpływ na rosnące koszty związane z higieną czy pielęgnacją. Nic zatem dziwnego, że szukamy oszczędności, gdzie tylko jest to możliwe. W tej sytuacji popularnością cieszą się zakupy online, w tym również wykonywanie zakupów w aptekach internetowych, gdzie niejednokrotnie ceny są atrakcyjniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Jak można zaoszczędzić na zakupach w aptekach internetowych? Sprawdzamy!

Apteka internetowa – dlaczego jest tu taniej?

W sieci często zakupy są mniej kosztowne niż w punktach stacjonarnych. Dotyczy to również aptek internetowych, które cieszą się rosnącą popularnością, i to nie tylko w związku z niskimi cenami, ale i atrakcyjnością oferty, brakiem kolejek i możliwością zakupów w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca z dostawą do domu bądź do punktu odbioru.

W aptekach internetowych zwykle jest taniej, gdyż mniejsze są koszty prowadzenia działalności – przykładowo lokal w pożądanej lokalizacji miasta kosztuje wiele, podobnie jak pensje osób, które muszą w nim pracować, obsługując pacjentów. Tania apteka internetowa to również niższe marże oraz wypracowane przez właścicieli korzystne warunki zakupu w hurtowniach czy u producenta (niższa cena zakupu = możliwość sprzedaży w niższej cenie). To także regularna walka o klientów z konkurencją z całej Polski, gdyż pacjentom łatwiej jest porównywać ceny między poszczególnymi placówkami działającymi online. Niewątpliwie nieco inaczej porównuje się bowiem ceny w placówkach stacjonarnych w mieście, gdy trzeba przejść między kolejnymi punktami kilkaset metrów czy kilka kilometrów, a inaczej w sieci, gdy wystarczy otworzyć stronę innej apteki.

Jak zaoszczędzić na zakupach w aptece internetowej?

By szukać oszczędności, coraz częściej decydujemy się na zakupy w sieci, w tym na tanie apteki online, których oferty cenowe niejednokrotnie są znacznie bardziej atrakcyjne niż w aptekach stacjonarnych. Jednak decydując się na skorzystanie z zakupów w sieci, należy wcześniej sprawdzić, czy strona działa legalnie i posiada stosowne zezwolenia. Nie kupujemy podejrzanie tanich środków na stronach o wątpliwej legalności, zwłaszcza oferujących tylko wybrane grupy produktów (np. suplementy na odchudzanie), gdyż w tych przypadkach niewielkie oszczędności mogą kosztować nas zdrowie.

Jeśli natomiast wybierzemy legalnie działającą aptekę internetową, warto zwracać uwagę nie tylko na standardowe ceny produktów (choć niejednokrotnie już one pozwolą zaoszczędzić nieco w stosunku do cen stacjonarnych), ale też na specjalne promocje. Bardzo ciekawą opcją są wielopaki i promocje czasowe organizowane w aptekach internetowych, poza tym często w sieci można trafić na atrakcyjne zestawy z gratisami. By zaoszczędzić jak najwięcej, dobrze jest robić zakupy kwalifikujące się do darmowej dostawy. Godnym rozważenia rozwiązaniem będą również końcówki serii i produkty o nieco krótszej dacie ważności, które są pełnowartościowe, ale jednocześnie dużo tańsze.

Zestawy, wielopaki i promocje czasowe

Planując większe zakupy w aptece internetowej, dobrze jest sprawdzać opcje wielopaków. Produkty oferowane w większych zestawach często są korzystniejsze cenowo w przeliczeniu na cenę jednostkową. Jeśli zatem korzystamy z danego produktu w większych ilościach i jesteśmy pewni, że wykorzystamy więcej niż jedno opakowanie, wielopak może nam pomóc zaoszczędzić na zakupach. W opakowaniach zbiorczych są sprzedawane różnorodne produkty, w tym:

  • mleka modyfikowane,

  • wkładki na nietrzymanie moczu,

  • pieluchy i pieluchomajtki,

  • kosmetyki,

  • suplementy diety,

  • krople do oczu.

Kupując więcej, jednorazowo być może wydamy nieco wyższą kwotę, jednak w przeliczeniu na produkty jednostkowe cena będzie mniejsza. Dodatkowo przy dużym zamówieniu w wielu aptekach online można liczyć na darmową dostawę, a to kolejna oszczędność kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych.

Nie tylko wielopaki są opcją pozwalającą nieco zaoszczędzić na zakupach w aptece internetowej. Warto sprawdzać też promocje czasowe na niektóre produkty czy na atrakcyjne zestawy, w których niekiedy można znaleźć wiele przydatnych gratisów. Są to zarówno dodatkowe opakowania kupowanego produktu, jak i inne produkty producenta warte wypróbowania, a nawet przydatne gadżety (czasem nawet o wyższej wartości).

Pełnowartościowe produkty z krótszą datą ważności

Godną uwagi opcją jest również śledzenie w aptece internetowej kategorii z produktami o dacie ważności nieco krótszej niż standardowa. Takie produkty są pełnowartościowe i pod względem skuteczności, składu czy jakości nie ustępują swoim odpowiednikom ze sprzedaży regularnej, jednak w związku z dobiegającą końca datą ważności należy zużyć je nieco szybciej. Jeśli zakupy w aptece internetowej robimy z myślą o aktualnych potrzebach – swoich czy domowników – i potrzebujemy preparatu "na już" lub do wykorzystania w najbliższym czasie, to ta opcja może być bardzo kusząca.

Produkty z datą ważności krótszą od standardowej zwykle są oferowane w znacznie korzystniejszych cenach od swoich odpowiedników ze sprzedaży regularnej, nie ustępując im jakością. Można korzystać z nich normalnie w czasie przydatności do użycia, jednocześnie zaoszczędzając, a przy tym dbając o dobro planety.

Możesz ocenić ten artykuł: