Archiwum artykułów

24-05-2022
Czy zwolnienie lekarskie wystawione online jest legalne?
Telemedycyna swoją popularność zyskała szczególnie w czasach pandemii, ale cieszy się zainteresowaniem nie tylko w związku z obawą o infekcje wirusowe. Jest również szybka i wygodna dla pacjenta. Efektem konsultacji z lekarzem na odległość może być między innymi zwolnienie lekarskie online – czy faktycznie to rozwiązanie jest legalne?
19-05-2022
10 faktów i mitów o zachodzeniu w ciążę
Kobieta jest najbardziej płodna w miesiącu swojego urodzenia? Łoże powinno być "odpromieniowane"? Czy trzeba położyć na nim skórę baranią lub koc wełniany? Czy częsty seks pogarsza jakość plemników? Sprawdź!
26-04-2022
Uwaga na hałas!
Niechciane dźwięki to niedoceniane zagrożenie, które zaburza pracę, naukę, wypoczynek i zwiększa ryzyko wielu chorób. Sprawdź, co Ci grozi, jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub słuchasz głośnej muzyki.
28-03-2022
Cukrzyca idzie w parze z otyłością
Cierpisz na nadwagę lub otyłość? Niewykluczone, że albo już masz, albo wkrótce będziesz mieć cukrzycę typu 2. Im więcej nadprogramowych kilogramów, tym większe ryzyko. Jest dobra wiadomość: schudnięcie pomaga ograniczyć to ryzyko.
10-02-2022
Jak zwiększyć swoje szanse na wyzdrowienie po operacji
Każda operacja i każde znieczulenie jest poważną ingerencją w organizm i niesie ze sobą ryzyko powikłań. Pacjent może jednak sam zrobić sporo, by te ryzyko było mniejsze. Podpowiadamy, co zwiększa szansę uniknięcia problemów.
18-01-2022
Amantadyna - czy faktycznie pomaga nam zwalczyć COVID-19?
Pandemia to przede wszystkim coś, czego nikt z nas nie mógł przewidzieć i to właśnie dlatego tak trudno jest nam dostosować się do nowej rzeczywistości. Wszyscy mamy inne opinie dotyczące tego, jak powinno funkcjonować w tym czasie państwo oraz jak powinny być leczone osoby zarażone. Większość z nas nie ma jednak oczywiście niezbędnego wykształcenia, aby podejmować tutaj jakiekolwiek decyzje – a warto też czasem zastanowić się nad tym, w które informacje zaczynamy wierzyć.
21-12-2021
Czy chemioterapia zabija więcej pacjentów niż rak?
To MIT! Chemioterapia jest metodą leczenia nowotworów, która ratuje życie setkom tysięcy ludzi na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że tzw. leczenie systemowe jest bardzo obciążające dla schorowanego organizmu i nie można go stosować, gdy pacjent nie spełnia kryteriów włączenia do takiego leczenia.
07-12-2021
Siatkówczak - zachowaj czujność!
Biały refleks na dnie oka lub zez - to pierwsze objawy retinoblastomy. Ten nowotwór umiemy w Polsce znakomicie leczyć, dlatego nie można zwlekać z wizytą u okulisty.