Archiwum artykułów

19-02-2024
Im mniejsza masa ciała, tym bardziej toksyczny. O czym mowa? O oleju palmowym, zawartym w popularnym kremie do smarowania pieczywa i wielu słodyczach produkowanych przemysłowo. Spożywany od czasu do czasu nie powinien wyrządzić większej szkody, choć z pewnością nie jest zdrowy.
18-01-2024
Tak! Intensywne emocje, jakich doświadczają kibice w czasie oglądania wydarzeń sportowych, powodują istotny wzrost ryzyka wystąpienia ostrych incydentów sercowo-naczyniowych. Naukowcy oszacowali, że w dniu rozgrywek to ryzyko wśród mężczyzn może wzrosnąć nawet o 11 proc.
17-12-2023
Zimą nasza skóra narażona jest na przesuszenie, a osoby, które mają naturalne skłonności do rogowacenia skóry cierpią jeszcze bardziej. Przebywanie w ogrzewanych i źle wentylowanych pomieszczeniach, mroźna pogoda naruszająca barierę hydrolipidową także nie pomaga. Warto zatem zastanowić się, jak dbać o skórę suchą i bardzo przesuszoną zimą?
27-11-2023
Moda na brodę i piękny, a jednocześnie bardzo męski zarost pojawiła się u nas całkiem niedawno. Szybko jednak zawładnęła sercami wszystkich panów, a tyle, by większość z nich rozpoczęła zmagania o posiadanie takiego zarostu. Jednym udaje się to lepiej. Drudzy na brodę pracują miesiącami, pieczołowicie dobierając zarówno pielęgnację, jak i akcesoria. Jak o swoją brodę zadbać, gdy nie wszystko idzie, jak po przysłowiowym maśle? Oto 5 najbardziej wstydliwych problemów, na które napotyka większość brodatych mężczyzn.
22-10-2023
Wypadanie włosów to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety. W tym wypadku sprawdzi się szampon na wypadanie włosów, występujący w wielu wersjach. Oferta producentów jest niezwykle szeroka, dlatego każdy znajdzie to, czego potrzebuje! Jak wybrać idealny szampon tego typu? O czym warto pamiętać?
09-10-2023
Stężenie arsenu, kadmu, ołowiu, rtęci, cynku, miedzi, selenu w organizmie może mieć wypływ na ryzyko rozwoju nowotworu. - W przyszłości te metale będą mogły być wykorzystywane jako markery ryzyka rozwoju raka - mówi prof. Jan Lubiński, genetyk i onkolog.
25-09-2023
Większość kobiet marzy o idealnej cerze bez niedoskonałości. Tymczasem z wiekiem, skóra jest coraz bardziej podatna na różnego rodzaju przebarwienia. Zaburzenia pigmentacji mogą powodować przebarwienia lub odbarwienia skóry. Jak można sobie z nimi radzić?
25-09-2023
Piękne i zadbane włosy sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjne. jednak zbyt częsta stylizacja, szczególnie na ciepło, ale też brak właściwego nawilżenia powoduje, że stają się matowe i mogą wypadać. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o włosy i poprawić ich stan.
16-08-2023
Kaszel jest dolegliwością, która pojawia się często przy przeziębieniu czy grypie. Niestety często bywa bardzo uporczywy i trudno się go pozbyć. W takim przypadku należy sięgnąć po leki na uporczywy suchy kaszel. Skuteczne są syropy przeciwkaszlowe, jednak czy warto spróbować też domowych sposobów?
03-08-2023
Decydując się na wyjazdy last minute do krajów egzotycznych, należy pamiętać nie tylko o szczepieniach zabezpieczających przed chorobami tropikalnymi, ale także o tym że po ich przyjęciu niezbędny jest czas na wykształcenie odporności.
30-07-2023
Medyczna marihuana jest stosunkowo młodym tematem w naszym kraju. Choć leczenie przy pomocy konopi zostało umożliwione dopiero niedawno, dla wielu osób okazało się to prawdziwym zbawieniem. Jakie są odmiany leczniczych konopi? Na co pomaga medyczna marihuana?
14-07-2023
U jednej trzeciej dorosłych pacjentów dokładne testy nie potwierdziły astmy rozpoznanej kilka lat wcześniej - sugerują kanadyjskie badania opublikowane przez pismo "JAMA".