Gaz rozweselający, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń, znieczulenie ogólne - nowoczesna stomatologia oferuje wiele metod łagodzenia stresu i bólu u dzieci.

Leczenie zębów nie jest przyjemne, ale w dzisiejszych czasach, gdy do wyboru mamy różne metody znieczuleń, zabiegi mogą być bezbolesne.

Coraz więcej klinik oferuje usługi pedodontów, czyli dentystów specjalizujących się w leczeniu dzieci. Pedodonta zna psychikę młodych pacjentów, dzięki czemu łatwiej zdobywa ich zaufanie i radzi sobie z ich strachem.

Przed wizytą

Zanim pójdziemy z dzieckiem na pierwszy zabieg do dentysty, warto wybrać się na wizytę adaptacyjną. Mały pacjent będzie mógł oswoić się z gabinetem: zobaczyć fotel i urządzenia używane do leczenia zębów.

Ważne też, by w zrozumiały sposób opowiedzieć, co będzie się działo w gabinecie i pozytywnie nastawić dziecko do wizyty. Opowiadając o sprzętach stomatologicznych, można porównywać je do przedmiotów codziennego użytku - np. fotel stomatologiczny to winda, ślinociąg to odkurzacz, wiertarka – samolot itp.

Jest to tylko część artykułu, zobacz całość na ŚwiatPrzychodni.pl