Moda na brodę i piękny, a jednocześnie bardzo męski zarost pojawiła się u nas całkiem niedawno. Szybko jednak zawładnęła sercami wszystkich panów, a tyle, by większość z nich rozpoczęła zmagania o posiadanie takiego zarostu. Jednym udaje się to lepiej. Drudzy na brodę pracują miesiącami, pieczołowicie dobierając zarówno pielęgnację, jak i akcesoria. Jak o swoją brodę zadbać, gdy nie wszystko idzie, jak po przysłowiowym maśle? Oto 5 najbardziej wstydliwych problemów, na które napotyka większość brodatych mężczyzn.

Zalet posiadania brody jest wiele, tak samo, jak dużo potrafi być trudności wynikających z jej pielęgnacji. Niestety nie każdy z panów jest gotowy na to, by zmierzyć się z kilkoma niewygodnymi kwestiami jej posiadania. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by taką brodę posiadać to koniecznie weź pod uwagę kilka podstawowych zasad pielęgnacji. Oto one w dużym skrócie!

Strzyżenie brody - kiedy w domu, a kiedy u specjalisty?

Zasada jest generalnie taka, by pierwsze strzyżenia brody wykonać raczej u specjalisty. Dzięki swojemu doświadczeniu golibroda stwierdzi, jaki kształt będzie dla Ciebie idealny i dlaczego taka, a nie inna długość włosków będzie najbardziej korzystna. Poza tym, pierwsze cięcie jest niezwykle ważne dla późniejszego wzrostu wszystkich włosków. Jeśli wykonasz je w niewłaściwy sposób to prawdopodobnie szybko pożegnasz się z marzeniami o posiadaniu pięknego zarostu.

Wypryski na brodzie  - od czego wychodzą?

Trądzik na brodzie u dorosłych? Tak to niestety możliwe i co więcej także pod włoskami brody. Niestety wpływ na taki stan rzeczy może mieć rodzaj posiadanej skóry lub niewłaściwe oczyszczanie skóry. Pamiętaj, by kosmetyki do oczyszczania stosować także, gdy masz brodę, by zapewnić sobie piękną skórę, bez zmian.

Wypryski na brodzie pojawiają się również dlatego, że nie stosujesz żadnej pielęgnacji.  Pamiętajmy, że skóra na twarzy u mężczyzn ma bardzo dużą tendencję do przesuszania, z którą warto walczyć codziennie.

Nierównomierny wzrost włosów na brodzie - nie każdy zarost idealny

Niestety nie u każdego Pana zarost będzie się prezentował tak samo dobrze. W niektórych miejscach twarzy zarost będzie rósł lepiej, a w niektórych trochę gorzej. Wynikiem tego mogą być miejsca z nieco rzadszymi włoskami lub takie, w których te włoski nie będą rosły wcale. Spokojnie, daj im czas i stosuj codzienną pielęgnację sprzyjającą równomiernemu wzrostowi. Jeśli będziesz także systematycznie podcinać włoski to z czasem staną się one gęstsze i mocne.

Kłopotliwa pielęgnacja brody - jak sobie z nią poradzić w 5 minut?

Aby Twoja pielęgnacja brody była kompleksowa, a zarost prezentował się perfekcyjnie zadbaj o to, by podczas pielęgnacji uwzględnić kilka kluczowych kosmetyków. W 5 minutach możesz codzienne umyć brodę, przeczesać ją i zastosować serum, które zadba o nią kompleksowo. Raz na jakiś czas włącz do tego podcinanie, a Twój wizerunek z idealną brodą zapewni Ci pewność siebie. 

Już wiesz, jak dbać o swoją brodę? Rozpocznij działania pielęgnacyjne już teraz, by niebawem stać się posiadaczem wspaniałego zarostu.

Możesz ocenić ten artykuł: